Stowarzyszenie działa od 2002 roku

Europa bliżej seniora

W sobotę, 9 marca br. w Skawinie miało miejsce uroczyste zakończenie pierwszego etapu kursu tańca dla słuchaczy Podkrakowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie rozpoczął Adam Wójcik, przewodniczący Stowarzyszenia Porozumienie Podkrakowskie, który przywitał gości, m.in. europosłankę Różę Thun, starostę krakowskiego Józefa Krzyworzekę, wicestarostę Urszulę Stochel, członka Zarządu Województwa Małopolskiego Jacka Krupę, wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Porozumienie Podkrakowskie Jerzego Cywickiego, dyrektora Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego Mariana Paszczę oraz prezesa Podkrakowskiej Izby Gospodarczej Andrzeja Tutajewskiego.

Po uroczystym otwarciu głos zabrał europosłanka Róża Thun, która przygotowała dla słuchaczy PUTW interdyscyplinarny wykład na temat Unii Europejskiej. W trakcie prelekcji poruszano kwestie historii powstawania struktur Zjednoczonej Europy, a także aktualnych zasad funkcjonowania. Po wykładzie odbyła się dyskusja, w która aktywnie włączyli się słuchacze uniwersytetu pytając o politykę Unii Europejskiej w stosunku do rodziny i seniorów, a także bieżących spraw, jak np. wydłużenia wieku emerytalnego w Polsce. Róża Thun gratulowała Stowarzyszeniu Porozumienie Podkrakowskie sukcesu organizacji przedsięwzięcia, jakim jest Podkrakowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, a słuchaczom zaangażowania i ambicji, z jaką podchodzą do kolejnych zajęć i wykładów.

Po wykładzie przewodniczący Adam Wójcik, w towarzystwie eurposłanki Róży Thun i  prowadzącego kurs tańca towarzyskiego Józefa Chojny, wręczył słuchaczom pamiątkowe dyplomy i statuetki. Przewodniczący Adam Wójcik do podziękowań i gratulacji dla słuchaczy PUTW dołączył zapewnienie, że władze Stowarzyszenia czynią już starania, aby na jesieni bieżącego roku mógł odbyć się kurs tańca towarzyskiego drugiego stopnia. Następnie, po zakończeniu oficjalnej części słuchacze przy ciastku i kawie mieli okazję podsumować pierwszą cześć kursu tańca.

Zapraszamy do galerii zdjęćkliknij