Stowarzyszenie działa od 2002 roku

Czy chcesz, aby Twoje podatki wracały do Ciebie?

Gmina Zabierzów znalazła sposób na zwiększenie swojego budżetu. Naprawdę chodzi o spore pieniądze, które jeśli uda się przekonać niezameldowanych jeszcze w gminie ale mieszkających w niej mieszkańców, znacznie powiększą jej budżet.

Trzeba wiedzieć, że pieniądze z podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli z rozliczeń rocznych w PIT, trafiają w około 40 proc. do budżetu gminy, w której mieszkasz. Jeśli więc płacisz 1000 zł podatku dochodowego, do gminy w której mieszkasz, trafi ok. 400 zł.  Te 400 zł można przeznaczyć na kształtowanie najbliższego Ci otoczenia i finansowanie usług publicznych, z których na co dzień korzystasz.

Twoje podatki wrócą do Ciebie, jeśli w zeznaniu podatkowym wskażesz miejsce, w którym mieszkasz. Jeśli jesteś zameldowany np. w Krakowie, to Twoje podatki zasilają budżet miasta Krakowa. Łatwo to zmienić.

Jeśli samodzielnie rozliczasz się z podatku dochodowego, wpisz adres zamieszkania na terenie swojej Gminy w części B właściwego dla siebie zeznania podatkowego (PIT –36, PIT –37, itd).

Jeśli z podatku dochodowego rozlicza Cię Twój płatnik, zawiadom go, że miejscem Twojego zamieszkania lub pobytu na dzień 31 grudnia roku podatkowego była Twoja Gmina.

Możesz też Wypełnić zgłoszenie aktualizacyjne NIP 3 i wpisać tam adres miejsca zamieszkania na terenie Twojej Gminy w części B.4 formularza a adres miejsca zameldowania stałego lub czasowego w części B.5 formularza.