Stowarzyszenie działa od 2002 roku

Wycieczka na Morawy i do Wiednia

Wyjazd Podkrakowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
na wycieczkę na Morawy i do Wiednia

14 czerwca – 17 czerwca 2018 roku
4 dni

Dzień 1 | 14.06.2018 (czwartek)
Wyjazd z Krakowa o 7:00 i przejazd do Czech. Zobaczymy Zlin, gdzie swoją myśl zarządzania rozwijał Tomas Bata. Następnie odwiedzimy Kromieryż – jedno z najpiękniejszych miast u naszych południowych sąsiadów. Malownicze, historyczne centrum z domami mieszczańskimi z podcieniami, monumentalny pałac arcybiskupi kryjący jedną z najcenniejszych w Czechach kolekcji dzieł sztuki, wyjątkowe ogrody nie mające swojego odpowiednika nigdzie indziej w tej części Europy /UNESCO/. Popołudniową porą pospacerujemy po rynku w Brnie. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

 

Dzień 2 | 15.06.2018 (piątek)
Śniadanie. Zobaczymy wspaniałe rezydencje rodu Liechtenstein w Valticach i Lednicach. Zespoły pałacowe wraz z rozległymi parkami, zajmującymi ponad 200 ha, należą do najwspanialszych w Europie i są wpisane na listę UNESCO. Morawy i Czechy znane są z produkcji doskonałego czerwonego wina, dlatego w naszym programie nie może zabraknąć degustacji 😉 wybierzemy się do Krajowego Centrum Winiarskiego, tam będziemy degustować kilka wybranych win z ponad 100 najlepszych czeskich gatunków!
Wzmocnieni winem pojedziemy do Mikulowa, tam przespacerujemy się po tym urokliwym miasteczku, oraz na pobliskie wzniesienie skąd roztacza się wspaniały widok na Mikulov i okolicę. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 | 16.06.2018 (sobota)
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Wiednia. Wyjedziemy na wzgórze Kahlenberg, miejsce skąd Jan III Sobieski dowodził w trakcie bitwy o Wiedeń, by z góry popatrzeć na panoramę Wiednia. Następnie przejedziemy do centrum pospacerować po mieście. Zobaczymy m.in. Katedrę św. Szczepana, Hofburg – pałac władców czy Ratusz. Nie zabraknie też chwili czasu wolnego by na przykład spróbować wiedeńskiej kawy. Powrót na nocleg do Czech. Kolacja.

 

Dzień 4 | 17.06.2018 (niedziela)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejedziemy do Ołomuńca by pospacerować po Rynku, zobaczyć gotycką katedrę św. Wacława czy podejść pod słynną kolumnę Trójcy Przenajświętszej (UNESCO). Następnie zwiedzimy Štramberk – zwany także Betlejem Morawskim. Powrót do Krakowa w godzinach późno popołudniowych.

Cena wyjazdu: 690 PLN
Grupa 40-46 uczestników
CENA OBEJMUJE
 Transport: przejazd komfortowym autokarem
 Zakwaterowanie: 3 noclegi w pokoju 2-osobowym, hotel 4***
 Wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje
 Opiekę pilota/przewodnika
 Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 Podatek VAT
CENA NIE OBEJMUJE
 Wyżywienia oprócz wymienionego oraz napojów do posiłków
 Kosztów realizacji programu: biletów wstępu, przewodnika lokalnego we Wiedniu, opłaty klimatycznej oraz ew. degustacji – ok. 40 EUR
 Ew. zwyżki ubezpieczenia w wariancie CP (choroby przewlekłe) – 24 PLN

Warunki płatności:
1. Zaliczka 200 PLN płatna do 3 dni od daty potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia przez biuro.
2. Pozostała kwota w PLN – 490 PLN płatna do dnia 14.05.2018.
3. Kwotę ok. 40 EUR na pokrycie kosztów uczestnictwa w programie należy zabrać na wyjazd.

 

Zapraszamy do udziału.
Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie chęci udziału w wyjeździe do dnia 04.03.2018 (niedziela):

p. Adam Wójcik – tel. 600 221 398
p. Jerzy Cywicki – tel. 604 48 25 26